ToPlanta Żel
Preparat zawiera organiczne związki siarki. Wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, dzięki czemu może być stosowany w stanach zapalnych stawów lub mięśni. Żel cechuje się dużą wchłanialnością. Żel aloesowy jest składnikiem, który łagodzi podrażnienia oraz niesie ze sobą wiele pozytywnych właściwości kosmetycznych. Skuteczność żelu DMSO jest związana z jego mechanizmem działania. Po wchłonięciu w skórę, dimetylosulfotlenek przekształca się w MSM. Składnik ten wspomaga produkcję kolagenu, który jest głównym składnikiem tkanki łącznej. Poza tym wspomaga regenerację chrząstki stawowej, dzięki czemu żel może zmniejszać skutki degradacji chrząstki i łagodzić stan zapalny. Z tego względu preparat znajduje zastosowanie w leczeniu stanów zapalnych stawów, powstałych nie tylko wskutek zwyrodnienia, lecz także w wyniku urazów, np. zwichnięciach, stłuczeniach itp. Żel ToPlanta świetnie działa na oparzenia słoneczne, przede wszystkim łagodząc objawy bólu.
Sposób użycia:
Przed zastosowaniem żelu, zalecane jest umycie skóry wodą bez mydła i dokładne wysuszenie. Żel stosuje się 2-3 razy dziennie, w postaci cienkiej warstwy na skórze lub delikatnie wmasowując żel przez 2-3 minuty. Odpowiednia aplikacja żelu pozwala zoptymalizować jego działanie.
Skład produktu (słoik 120 ml):
- DMSO
- Miąższ Aloe Vera
- Macerat oleju z nasion konopi włóknistych pełne spektrum
Warunki przechowywania:
Produkt należy przechowywać w suchym i zacienionym miejscu w temperaturze od 5 °C do 8 °C. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci. Po otwarciu spożyć w ciągu 2 miesięcy.
Produkt nie ma właściwości leczniczych i nie może być traktowany jako lek. Składa się wyłącznie z naturalnych składników bez modyfikacji. Zawartość witamin, mikroelementów i innych substancji jest zgodna z naturalnymi proporcjami występującymi w dziko rosnących roślinach.
Rośliny, takie jak zioła, warzywa i owoce, posiadają wiele witamin i mikroelementów, które od wieków uznawane są za korzystne dla organizmu i jego funkcji fizjologicznych. Niektóre z nich są przypisywane właściwościom leczniczym, ale obecne przepisy zabraniają przedstawiania najbardziej naturalnych produktów spożywczych jako mających prozdrowotne właściwości. Istnieją sprzeczności w ustawodawstwie, a służby sanitarne stosują rygorystyczne interpretacje, co może skutkować ograniczeniem możliwości informowania o właściwościach sprzedawanych ziół, owoców i warzyw. Na przykład, możliwe będzie sprzedawanie czosnku, ale zabronione będzie reklamowanie go jako naturalnego antybiotyku lub jako składnika, który wspiera organizm w walce z przeziębieniami i zapaleniem gardła.